Leasing operacyjny

Jeżeli chcesz wyłącznie sfinansować pojazd bez konieczności korzystania z usług dodatkowych, to leasing operacyjny jest dla Ciebie. Takie rozwiązanie pozwala Ci na zaliczenie wszystkich kosztów leasingu do kosztów uzyskania przychodu, a pozabilansowe finansowanie poprawia płynność finansową Twojej firmy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że VAT naliczany jest proporcjonalnie z każdą ratą, a nie tak jak ma to miejsce przy leasingu finansowym, w całości na początku umowy. Leasing operacyjny jest najczęściej wybieranym leasingiem w przypadku nowych samochodów osobowych.

Jakie są zalety leasingu operacyjnego?

Koszt leasingu w koszty

Ratę leasingową, pierwszą wpłatę a także inne koszty związane z leasingiem można wliczyć w koszty firmy.

Elastyczność spłaty

Elastyczność spłaty Możliwość wyboru sposobu naliczania bmiesięcznych rat w formie stopy stałej lub zmiennej.

Pozyskanie środków trwałych przy minimalnym udziale kapitału firmy

W leasing można wziąć pojazdy lub inne środki trwałe, na które w danym momencie firma nie może sobie pozwolić lub byłoby to duże obciążenie dla jej budżetu.

Korzyści podatkowe

Możliwość odliczenia podatku VAT od comiesięcznych rat leasingu.

Pozabilansowe finansowanie

Możliwość przedstawienia bilansu firmy bez zadłużenia związanego z kosztami leasingu.

Elastyczność w kwestii wykupu

Po zapłaceniu ostatniej raty leasingu można wykupić pojazd, ale nie ma takiego obowiązku.

Zamów kontakt

Charakterystyka produktu

Koszty firmy i podatki

Do kosztów uzyskania przychodu w leasingu operacyjnym możesz zaliczyć wszystkie koszty związane z leasingiem. Podatek VAT naliczany jest proporcjonalnie z każdą ratą leasingową. Leasingobiorca nie może amortyzować pojazdu.

Wykup przedmiotu leasingu

Po zakończeniu umowy leasingobiorca może, ale nie musi wykupić pojazd będący przedmiotem umowy. Cena, za jaką zostanie sprzedany samochód poleasingowy zależy od tego, kto będzie jego nabywcą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o tym, jakie skutki ma wykup pojazdu w leasingu operacyjnym to skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz artykuł.

Kiedy opłaca się leasing operacyjny?

Leasing operacyjny jest korzystny dla firm, które:
- chcą rozliczyć podatek VAT w ratach, a nie jednorazowo przy zawarciu umowy;
- chcą zaliczyć w koszty wysoką opłatę wstępną;
- szukają prostego rozliczeniowo rozwiązania;
- chcą sfinansować nowe samochody osobowe;
- chcą leasingować pojazdy o dużej wartości;
- nie chcą wykupywać pojazdu ani korzystać z usług serwisowych.
Nie wiesz, czy leasing operacyjny będzie najlepszy dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Leasing operacyjny a finansowy

W leasingu operacyjnym do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wszystkie koszty związane z leasingiem, a VAT naliczany jest proporcjonalnie z każdą miesięczną ratą. Ponadto leasingowany pojazd nie stanowi majątku firmy, więc to po stronie leasingodawcy leży jego amortyzacja. Z kolei leasingu finansowym to leasingobiorca amortyzuje pojazd, ale w koszty oprócz odpisów amortyzacyjnych może zaliczyć tylko odsetki od rat. Kolejnym istotnym faktem jest to, że w opcji finansowej VAT należy zapłacić w całości już na początku zawarcia umowy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o różnicach pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym to skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz artykuł.

Dlaczego warto wybrać nas?

Zyskasz czas i oszczędzisz pieniądze

Znajdziemy Twój wymarzony samochód w cenie znacznie niższej od tej, którą myślałeś, że zapłacisz. Dzięki usłudze auta z rabatem oszczędzasz czas i pieniądze.

Otrzymasz szereg korzyści

Korzystając z naszej usługi zakupu auta z rabatem, otrzymujesz: jazdę próbną, brak ukrytych kosztów, możliwość dostawy auta pod Twój dom, minimum formalności oraz gwarancję producenta.

Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania

Posiadamy dogłębną wiedzę finansową i motoryzacyjną, a ponadto spore doświadczenie handlowe. To wszystko sprawia, że jesteśmy znacznie lepszymi negocjatorami cen niż konkurencja.

Jak wziąć auto w leasing?

Skontaktuj się z nami w sprawie kredytu

  • Zadzwoń do nas
  • Zamów rozmowę
  • Napisz email
  • Napisz na czacie