Leasing z serwisem

Leasing z serwisem to tak naprawdę usługa leasingu operacyjnego lub finansowego wraz z co najmniej dwiema usługami dodatkowymi. Wśród dostępnych usług serwisowych można wymienić min. przeglądy i obsługę serwisową, wymianę opon, opiekę ubezpieczeniową i assistance, samochody zastępczy czy karty paliwowe. Jeżeli szukasz leasingu, w którym możesz wybrać wyłącznie usługi, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom, to jest to produkt dla Ciebie.

Jakie są zalety leasingu serwisowego?

Możliwość wyboru najkorzystniejszego typu leasingu

W ramach leasingu z usługami serwisowymi możesz wybrać leasing operacyjny lub serwisowy, zależnie od tego, który będzie lepszy dla Twojej firmy.

Korzyści podatkowe

To, co dokładnie można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu zależy od typu leasingu. Jednak w każdej z opcji istnieją korzyści podatkowe.

Możliwość wyboru usług dodatkowych

Możesz wybrać usługi, dzięki którym oszczędzisz czas i będziesz lepiej zarządzać firmowymi autami.

Pozyskanie środków trwałych przy minimalnym udziale kapitału firmy

W leasing można wziąć pojazdy lub inne środki trwałe, na które w danym momencie firma nie może sobie pozwolić lub byłoby to duże obciążenie dla jej budżetu.

Zamów kontakt

Charakterystyka produktu

Koszty firmy i podatki

Kwestie podatkowe i rachunkowe będą zależeć od tego, jaki typ leasingu wybierzesz. W leasingu finansowym to leasingobiorca amortyzuje pojazd, ale w koszty oprócz odpisów amortyzacyjnych może zaliczyć tylko odsetki od rat. Kolejnym istotnym faktem jest to, że VAT należy zapłacić w całości już na początku zawarcia umowy. W leasingu operacyjnym do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wszystkie koszty związane z leasingiem, a VAT naliczany jest proporcjonalnie z każdą miesięczną ratą. Ponadto leasingowany pojazd nie stanowi majątku firmy, więc to po stronie leasingodawcy leży jego amortyzacja.

Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o różnicach pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym to skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz artykuł.

Wykup przedmiotu leasingu

Tak samo jak przy powyższym, ta opcja również jest uzależniona od typu leasingu, który wybierzesz.

Przy leasingu operacyjnym po zakończeniu umowy leasingobiorca może, ale nie musi wykupić pojazd będący przedmiotem umowy. Cena, za jaką zostanie sprzedany samochód poleasingowy zależy od tego, kto będzie jego nabywcą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o tym, jakie skutki ma wykup pojazdu w leasingu operacyjnym to skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz artykuł.

Przy leasingu finansowym wraz z zapłaceniem ostatniej raty, leasingowany przedmiot staje się własnością leasingobiorcy. To, jak zaksięgowany zostanie przedmiot leasingu zależy od wysokości ostatniej raty, jak i innych czynników.

Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o tym, jakie skutki ma wykup pojazdu w leasingu finansowym to skontaktuj się z nami lub przeczytaj nasz artykuł.

Kiedy opłaca się leasing serwisowy?

Leasing serwisowy jest najbardziej korzystny dla małych firm i średnich firm, które chcą korzystać tylko z wybranych usług dodatkowych.

Nie wiesz, czy leasing serwisowy będzie najlepszy dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto wybrać leasing serwisowy u nas?

Zyskasz czas i oszczędzisz pieniądze

Znajdziemy Twój wymarzony samochód w cenie znacznie niższej od tej, którą myślałeś, że zapłacisz. Dzięki usłudze auta z rabatem oszczędzasz czas i pieniądze.

Otrzymasz szereg korzyści

Korzystając z naszej usługi zakupu auta z rabatem, otrzymujesz: jazdę próbną, brak ukrytych kosztów, możliwość dostawy auta pod Twój dom, minimum formalności oraz gwarancję producenta.

Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania

Posiadamy dogłębną wiedzę finansową i motoryzacyjną, a ponadto spore doświadczenie handlowe. To wszystko sprawia, że jesteśmy znacznie lepszymi negocjatorami cen niż konkurencja.

Jak wziąć auto w leasing?

Skontaktuj się z nami w sprawie kredytu

  • Zadzwoń do nas
  • Zamów rozmowę
  • Napisz email
  • Napisz na czacie